GRUPĖS SKAITINIAI

7. ŽODIS NAUJOKUI

NA­ – tai nepelno siekianti vyrų ir moterų draugija ar bendrija, kuriems narkotikai tapo pagrindinė problema. Mes esame sveikstantys priklausomieji, kurie reguliariai susitikinėja tam, kad išliktų “švarūs”. Čia nėra mokesčių. Vienintelė sąlyga narystei yra noras nustoti vartoti.

Jums neprivalu būti ”švariam”, kai Jūs pirmą kartą ateinate čia, bet apsilankius pirmajame savo susirinkime mes siūlome Jums sugrįžti ”švariam”. Jums nebūtina laukti, kol perdozuosite ar būsite įkalintas, kad gautumėte pagalbą iš NA. Priklausomybė nėra beviltiškas dalykas, nuo kurio negalėtumėte pradėti sveikti. Įveikti norą vartoti narkotikus yra įmanoma padedant narkomanų anonimų 12 žingsnių programai ir sveikstančių priklausomųjų draugijai.

Priklausomybė yra liga, kuria gali susirgti kiekvienas. Kai kurie iš mūsų vartojo narkotikus todėl, kad jiems tai patiko. Kiti vartojo todėl, kad norėjo užgniaužti juos kankinusius jausmus. Dar kiti turėjo fizinių ar psichinių negalavimų ir priprato prie medikamentų, kurie buvo jiems išrašyti ligos metu. Kai kurie iš mūsų nusekė paskui daugumą ir pavartojo narkotikų porą kartų, norėdami pasirodyti kieti, o vėliau suprato, jog negali sustoti. Daugelis iš mūsų stengėsi įveikti priklausomybę patys. Kartais trumpam ja pavykdavo atsikratyti, tačiau vėliau priklausomybė tapdavo dar stipresnė nei anksčiau.

Visai nesvarbu aplinkybės. Priklausomybė yra progresuojanti liga, panašiai kaip diabetas. Mes esame alergiški narkotikams. Mes visi baigiame visiškai vienodai: kalėjimai, gydymo įstaigos arba mirtis.

Susirinkime mes kalbame po vieną ir tik apie save. Nesiginčijame, nepertraukiame ir nekritikuojame. Atsakymus į iškilusius klausimus galite gauti susirinkimui pasibaigus, priėję prie bet kurio iš mūsų.

Keletas dalykų, kurie iš pradžių gali pasirodyti nesuprantami:

  • Susirinkimo metu renkami pinigai. Dedame kiek kas galime, jei neturime- nededame. Tai ne aukos. Šie pinigai pagal 7- ąją tradiciją ( NA grupė išsilaiko pati) skiriami patalpų nuomai, NA literatūros vertimui, platinimui ir t.t.
  • Skaitant 12 žingsnių, tai pat susirinkimo metu girdėsite žodžius ”Aukštesnioji jėga”, ”Dievas”. Tai ne religinės sąvokos. Dievas mūsų sąmonėje yra toks, kokį mes jį suprantame.

Todėl nedarykite skubotų išvadų: apsilankę 90-yje susirinkimų per 90 dienų, spręskite, ar ši programa Jums tinka.

Sugrįžkite, tai veikia.